Новий аграрний сезон розпочато! У Запоріжжі відбулася аграрна виставка для професіоналів «АгроТехСервіс-2022»

З 8 по 10 лютого у Запоріжжі у виставковому центрі «Козак-Палац» відбулася 21 спеціалізована виставка аграрних технологій «АгроТехСервіс»

«АгроТехСервіс» об’єднав цілий комплекс важливих заходів для професіоналів галузі. На початку нового аграрного сезону у Запоріжжі традиційно демонструються актуальні технології, відбуваються конференції, експертні зустрічі і консультації. Постійні учасники аграрної виставки – виробники сільгосптехніки і матеріалів, наукові інститути, представники профільних асоціацій, кластери.

Цього року у виставці взяли участь понад 100 українських компаній з Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Житомира, Києва, Краматорська, Одеси, Полтави, Сум, Харкова, Черкас та інших міст. Продукцію та послуги представили більше 350-ти торгових марок. Один із головних напрямів – сучасна сільгосптехніка. Це трактори і зернозбиральні комбайни, посівна і ґрунтообробна техніка виробництва України, а також Італії, Німеччини, Словаччини, США, Фінляндії, Франції, Чехії, Японії.

До уваги аграріїв – ІТ-технології для точного землеробства і контролю за основними процесами в сільському господарстві, засоби автоматизації бухгалтерського обліку.

Організувати сучасне агровиробництво допоможуть сучасні будівельні матеріали, енергоефективні технології, системи опалення, що також були представлені на виставці.

Виставка завжди дає старт новим об’єднанням та ініціативам. На «АгроТехСервіс» презентували колективний стенд Запорізького кластеру «Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування». В числі учасників об’єднання є компанії, що працюють у секторі сільгоспмашинобудування, а також промислового інжинірингу, автоматизації, ІТ, представники науки і освіти. Кластер зацікавлений у розширенні зв’язків з промисловцями з інших регіонів України.

Головна подія ділової програми – конференція «Агросектор України у 2022 році», організована за підтримки комітету підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України. Основні питання для обговорення:

  • Державні програми підтримки агросектору у 2022 році.
    Зміни в податковому законодавстві України, ризики для аграріїв.
  • Перші підсумки запровадження ринку землі в Україні.
  • Можливості фінансування агросектору.
  • Перспективи експорту органічної продукції.
  • Експортні можливості продукції сільськогосподарського призначення у 2022 році.

09 лютого стартувала тренінгова сесія «Готуємося до органічного виробництва та експорту» за участі Люка Ван Луверена, старшого радника по зв’язкам з ЄС у Торгово-промисловій палаті Антверпена, (Бельгія) – партнера Запорізької торгово-промислової палати у реалізації твінінгового проєкту з розвитку органічного виробництва.

Також відбулася науково-практична конференція «Садівництво та ягідніцтво». Асоціація «Укрсадпром» на чолі з Олександром Матвійцем, що ініціював дискусію про технології та забезпечення розвитку галузі.

Відбулися семінари учасників виставки на теми: «Системи знань та інновацій для розвитку сільського господарства», «Сучасні інструменти для точного землеробства», «Вирощування часнику, полуниці, шафрану».

Виставка в цифрах:

105
учасників з 11 областей України
350
торгових марок
2000
відвідувачів
6
додаткових заходів (семінари, конференції)

* Форум відбувся з дотриманням усіх карантинно-санітарних вимог. Для безпеки й комфорту відвідувачів та учасників створені всі необхідні умови: система онлайн-реєстрації відвідувачів, обмеження і контроль кількості людей, що одночасно знаходяться у приміщенні, розмежування маршрутів на вхід і вихід, регулярна дезінфекція поверхонь, знезараження повітря, безпечні відстані між стендами.