У ВЦ «КОЗАК-ПАЛАЦ» ВІДБУЛИСЯ СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ВИСТАВКИ «АГРОТЕХСЕРВІС» та «БУДІВНИЦТВО В ЦИВІЛЬНОМУ ТА АГРАРНОМУ СЕКТОРАХ»

Запорізька торгово-промислова палата відкрила новий виставковий сезон. 9 – 11 лютого у ВЦ «Козак-Палац» працювали ХХ агропромислова виставка «АгроТехСервіс» і спеціалізована експозиція «Будівництво в цивільному та аграрному секторах» (м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 70-б). Онлайн підприємці приєдналися до ділових заходів та дізналися про досвід розвитку сімейного фермерства, обговорили актуальні законодавчі зміни, експортні можливості.

У виставковій залі продукцію та послуги представили понад 60 компаній з Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської областей. Більшість експозицій – це продукція, матеріали, виготовлені в Україні.

Ділову програму виставок відкрила онлайн-конференція «2021 рік – очікування для аграріїв, перспективи, виклики та ризики» за участі представників Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, міжнародних програм Канади, Німеччини, США.

Теми для обговорення: державні програми підтримки агросектору у 2021 році, зміни у законодавстві України, ситуація на внутрішньому ринку країни, експортні можливості, зерновий ринок України.

Виставка – це завжди додаткові можливості для пошуку партнерів і каналів збуту продукції для виробників. Запорізькі фермери під час «АгроТехСервіс-2020» зустрілися з представникамии гіпермаркету «АШАН» Запоріжжя. Мета бізнес-зустрічі під назвою «Здорово та локально» – встановлення прямих контактів гіпермаркету з місцевими постачальниками фермерської та крафтової продукції, локальними виробниками продуктів харчування.

На виставці широко були презентовані сільгоспмашинобудування і запчастини. Зокрема, власну продукцію запропонувала запорізька компанія «Капіталпромресурс» – виробник унікальної сівалки для посіву за No-till та класичною технологією. Техніку від запорізької компанії сьогодні з задоволенням обирають не тільки українські фермери, але й їх колеги з Білорусі, Болгарії, Казахстану, Латвії, Литви, Румунії, Угорщини, Словенії. Також на виставці – запорізький завод сільгосптехніки «Оріхівсільмаш», «Агромаш Калина» з Віннниці, «Агро Кар» і «Агро Партс Україна» з Кропивницького.

У ВЦ «Козак-Палац» аграрії обирали посівний матеріал, засоби захисту рослин і добрива, знайомилися з пропозиціями на ринку будівельних технологій, обладнання, інженерних систем.

Особлива увага – діджиталізації агробізнесу. Зокрема, на виставці продемонстрували інструменти цифрового, точного землеробства.

Нові сорти сільськогосподарських культур, безпечні засоби захисту рослин, рекомендації щодо вирощування насіння запропонували науковці Всеукраїнського інституту селекції – Південь, Інституту олійних культур Національної академії аграрних наук України, інженерно-технологічного інституту «Біотехніка».